PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH
THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

Aktualności

Inwestycja EME Aero wchodzi w fazę realizacji

23-05-2018

Inwestycja EME Aero, wspólne przedsięwzięcie Lufthansa Technik i MTU Aero Engines wkracza w fazę realizacji. Generalny wykonawca został wybrany, proces rekrutacji jest mocno zaawansowany, a w trzecim kwartale tego roku planowane jest uruchomienie centrum szkoleniowego. Przy inwestycji działania wsparcie public relations zapewnia Exacto.

W najbliższych dniach rozpocznie się budowa jednego z największych i najnowocześniejszych zakładów świadczących usługi MRO (Maintenance, Repair and Overhaul) czyli serwisowania, napraw i przeglądów silników lotniczych. Generalny wykonawca został wybrany. Początkowa wartość inwestycji, do momentu uruchomienia zakładu w 2020 r. szacowana jest na 150 mln euro. W ciągu najbliższych kilku lat Spółka zatrudni minimum 800 osób.  22 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się spotkanie zarządu EME Aero z ministrami i przedstawicielami lokalnych władz. Zaprezentowano dotychczas zakończone i zaplanowane etapy inwestycji, przedstawiono wizję zakładu oraz omówiono szereg korzyści, jakie niesie za sobą ulokowanie jej na Podkarpaciu. Wymieniono wszystkie działania, które z sukcesem udało się zrealizować w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy, a także zaprezentowano kolejne, kluczowe etapy rozwoju inwestycji. 
 
Obsługę public relations i public affairs projektu zapewniają eksperci Exacto, którzy współpracowali również w zakresie organizacyjnym i media relations przy opisanej powyżej konferencji. Wśród efektów działań media relations dla inwestycji znajdują się publikacje min. w Gazecie Wyborczej, Pulsie Biznesu, Rynku Lotniczym, czy TVP Rzeszów. Materiał opublikowała również Polska Agencja Prasowa.
 
Odwiedź nas w Google+