PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY A GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH
THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

Wywiady komputerowe

CAWI (Computer Assisted Web Interview) - Czym są wywiady internetowe?

CAWI to technika badań ilościowych, która sprowadza się do uzyskania informacji od respondenta za pomocą ankiety internetowej dostępnej w formie linku lub wiadomości e-mail. Umożliwia zebranie danych w stosunkowo szybki i tani sposób.

 

 

Jakie zalety mają badania za pomocą techniki CAWI?

  • Są komfortowe dla respondenta.
  • Umożliwiają dotarcie do grup trudnodostępnych.
  • Pozwalają na standaryzację warunków przeprowadzenia wywiadu.
  • Generują niższe koszty realizacji badania w porównaniu z tradycyjnymi technikami badań terenowych.
  • Umożliwiają wyświetlanie materiałów wizualnych i pytań tabelarycznych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas. Odpowiemy.

Zapytaj o ofertę!

Kiedy warto zastosować technikę wywiadów internetowych?

Technika wywiadów internetowych sprawdza się przedewszystkim podczas badań wewnętrznych przeprowadzanych wśród firm i instytucji, a także respondentów poinformowanych o badaniu za pośrednictwem innych kanałów komunikacji. Za pomocą wywiadów internetowych przeprowadza się również badania ewaluacyjne.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje badanie CAWI?

Badania CAWI generują koszty relatywnie niższe niż badania za pomocą wywiadów bezpośrednich, jednak ich cena ustalana jest w sposób indywidualny. Przeważnie w modelu rozliczeniowym uwzględnia się aspekt roboczogodzin pracy analityka oraz dostępność zasobów bazy danych i jej wielkość.

Czy istnieje możliwość skorzystania z wywiadów bezpośrednich i internetowych jednocześnie?

Tak, choć zazwyczaj się ich nie łączy.  Połączenie obu technik jest przydatne w przypadku, gdy chcemy przebadać trudno dostępną grupę respondentów, często specjalistów w danej branży, z którymi kontakt jest ograniczony a ich położenie rozproszone. 

Dlaczego warto nawiązać współpracę właśnie z nami? 

EXACTO to grupa specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Badacze i analitycy z naszego zespołu od lat przeprowadzają badania zarówno w celach naukowych jak i na potrzeby firm i organizacji. 

Przygotowujemy kwestionariusze badawcze, arkusze ocen, projektujemy oraz wdrażamy cały proces badawczy. Wśród naszych pracowników posiadamy zespół przeszkolonych ankieterów. Pracujemy na zaawansowanym systemie do działań call i contact center. 

Wiedza, jaką posiadamy oraz doświadczenie naszych ekspertów poparte działalnością naukową i praktycznymi wdrożeniami, sprawiają, iż jesteśmy gotowi sprostać wielu powierzonym nam zadaniom.

 

 

 

Odwiedź nas w Google+